GM Bilişim Altyapımız

Altyapı

Bilişim Sektörünün Lideri,
Gücünü Teknoloji ve Bireyden Almaktadır

Hızla değişen iş dünyasında insan kaynakları gücümüzün ileri teknolojimiz ile bütünleştirilmesinden aldığımız güç sayesinde; şirketinizin bilişim alt yapısında bugüne kadar tecrübe etmediğiniz hizmet ve servislerimiz ile bilgisayarlarınıza çözüm, hız, yetenek ve güvenlik sağlıyoruz.

İK Altyapı

Mehmet Ali DEMİRCİ

Mehmet Ali DEMİRCİ - 37


Microsoft Certified Technology Specialist (MCTS) Microsoft işletim sistemleri üzerinde kanıtlanmış uzmanlık sertifikasına sahip Mehmet Ali Demirci, MS Vista, 7, 8 gibi işletim sistemlerinde yetkindir. Windows 2003, 2008, 2012 gibi sunucu işletim sistemlerinde de yüksek tecrübesi bulunmaktadır. Certified Wireless Network Associate (CWNA) sertifikası ile Kablosuz ağ sistemlerinde 100'ün üzerinde uygulama tecrübesine sahip Mehmet Ali Demirci 2003 yılında Türkiye'deki ilk Certified Wireless Security Professional (CWSP) sertifikasını kazanmıştır. 2013 yılında aldığı ITIL (Information Technology Infrastructure Library) sertifikasyonu ile Bodrum Muğla'da bilişim hizmet sıtandartlarını ekibiyle birlikte en üst seviyede sağlamaktadır.

Kişisel Sayfa
Gamze DEMİRCİ

Gamze DEMİRCİ - 37


İngilizce Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi Eğitimi almış Gamze Demirci iş hayatına Vodafone’da İdari İşler Yöneticisi ve devamında Müdürlük görevi ile devam etmiştir. İş hayatına İzmir Gümrük Müşavirleri Derneği’nde Halkla İlişkiler ve IT Yönetimi Sorumlusu olarak devam eden Gamze Demirci, gelişimine; Kobilerde İş Yönetimi ve Kurumsallaşma, Temel Yöneticilik Eğitimleri, Müşteri İlişkileri, Satış ve Pazarlama Stratejileri ,İdari Yönetim ve Finansal Yönetim üzerine 10 larca eğitim ile devam etmiştir.

Kişisel Sayfa
Murat DEMİRCİ

Murat DEMİRCİ - 41


Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunu Murat Demirci, TÜBİTAK, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı gibi kurumlara 10'larca Ar-Ge projesi hazırlayıp, uygulamıştır. Microsoft Certified Professional (MCP) sertifikasını 1999 yılında alan Murat Demirci, Microsoft Windows işletim sistemleri üzerinde yüksek tecrübeye sahiptir. Visual Basic, C#, C++ gibi kodlama teknolojilerine hakimdir. 10'un üzerinde yazılım geliştirmiştir. MSSQL veritabanı üzerinde geliştirdiği yazılımlar bugün birçok sanayi ve ticaret kurumlarında kullanılmaktadır. ERP ve MRP süreçlerinin bilgi işlem alanında işletmelere entegrasyonu konusunda deneyim sahibi olan Murat Demirci, şirketimizde Teknoloji ve Ar-Ge Danışmanı olarak görev yapmakta.

Kişisel Sayfa
Buğra KESKİN

Buğra KESKİN - 38


Ağ yönetimi ve desteği konusunda geniş bilgi birikimine sahip olan Buğra Keskin, son derece analitik ve çözüm odaklı çalışmalar yürüterek GM Bilişim firmamıza dinamik bir katkı sağlamaktadır. Tüm Microsoft işletim sistemleri ve birçok Windows Server ürünleri için sorun giderme ve yönetim uzmanlığına sahiptir.

Kişisel Sayfa
Patel YOUNG - Manhattan / A.B.D.

Patel YOUNG - Manhattan / A.B.D. - 34


Clarkson Üniversitesi, Master of Science Information Technology (Bilişim Sistemleri) mezuniyet derecesine sahip Patel Young, aynı Üniversite de Prof. Wm Dennis Horn un yürüttüğü kampüs bazında E-Mail Gateway (E-Posta Sunucu) projesinde proje koordinatörü ve yöneticisi olarak görev almıştır. Microsoft Exchange, Postfix, Sendmail, Exim gibi elektronik posta sunucuları üzerinde oldukça deneyimi olan Patel Young'ın ayrıca mx seviyesinde spam filtreleri ile ilgili sayısız çalışması vardır. GM Bilişim'e özellikle elektronik posta sunucu tarafında outsource olarak destek sağlamaktadır.

Marcus BAIRES - Londra / İngiltere

Marcus BAIRES - Londra / İngiltere - 40


Londra Brunel Üniversitesi, Computer Science-Network Computing BSc (Bilgisayar Bilimleri-Ağ Sistemleri) mezunu olan Marcus BairesComptia Network +, CCNA R&S sertifikasyonlarına sahiptir. Marcus Baires şirketimize outsource olarak hizmet etmektedir. Özellikle Ağ Topolojileri, WAN ve LAN Topolojileri konusunda oldukça deneyimlidir. Güvenlik Duvarları, IPS Sistemleri, Routing gibi konular üzerinde birçok çalışması ve uygulaması vardır. European Telecommunications Network Operator's Association (ETNO) Komisyon üyesidir.

Ning Shi HE LİAN - Yau Ma Tei / Hong Kong

Ning Shi HE LİAN - Yau Ma Tei / Hong Kong - 34


Hong Kong College of Technology (HKCT) mezunu Ning Shi'nin asıl uzmanlık alanı Bilişim Sistemleri. Halen aynı üniversitede akademik kariyerine devam etmektedir. Özellikle Bilişim Sistemlerinin, Yönetişim Sistemlerine uyarlanması ve geçişi hakkında yazıları bulunan Ning Shi'nin şirketimize katkısı uluslararası akreditasyon, sertifikasyon ve Bilişim Hizmet ve Süreçlerinin adaptasyonu hakkında olmaktadır. Şirketimiz adına Hong Kong daki teknolojileride takip etmektedir.

Hardik MISTRY - Gujarat / Hindistan

Hardik MISTRY - Gujarat / Hindistan - 32


Gujarat Üniversitesi, B.E.I.T. (Bilgisayar Teknolojileri Mühendisliği) mezunu Hardik Mistry 2012 yılından beri şirketimize PHP ve MySQL tabanlı yazılımlarda ve veritabanlarında destek sağlamaktadır. Hindistan'da ayrıca bir şirket sahibi olan Hardik Mistry; onlarca yazılım, Joomla üzerinde geliştirilmiş 100ün üzerinde eklenti, modül ve bileşen. Ajax ve Web 2.0 üzerinde geliştirilmiş sayısız uygulama, Wordpress üzerinde birçok geliştirme yapmıştır.

Jade (Golden Retriever)

Jade (Golden Retriever) - 13


İzmir’de 2 aylık başarılı bir Temel İtaat Eğitiminin ardından şirketimizin 2009 yılında kuruluşunda görev almış Jade halen GM Bilişim'de Danışmanlık görevini icra etmektedir. Yönetim Kurulu Üyeliği bulunan Jade'in Genel komutlara tepki verme becerisi ve Hayvansever Müşteri ilişkilerinde uzmanlık dereceleri bulunmaktadır. 2019 yılında emekli olacak Jade'in başarıları tüm Bilişim sektöründe saygıyla karşılanmaktadır.

BT Altyapı

Sunucu ve Ağ Altyapısı

Sunucu ve Ağ Altyapısı


IBM Server üzerinde toplamda 32GB RAM ve yedekli 1TB SAS HD birimleri. Cihazlar üzerinde Intel XEON ve Intel P4 işlemciler. TTNET ve SUPERONLINE üzerinde 2 farklı xDSL çıkışı ile toplamda indirme kapasitesi 32mbps gönderme kapasitesi 2mbps. Lokal Fiber ve Metro Ethernet altyapımız ile 100/100 internet omurgası çıkışı. Netgear SRX5308'de outbound load balancing ile 4 adete kadar internet çıkışı sağlama imkanı, ayrıca firewall üzerinde 25 ten fazla VPN sonlandırma imkanı Cisco SRF300 Yönetilebilir Switch ile yerel gigabit omurga, yerel ağda QOS ve VLAN uygulamaları ile GM Bilişim en yüksek teknoloji ve güvenli sunucu ağ altyapılarını kullanmaktadır. Tüm sunucularımız en son nesil Microsoft Windows Server işletim sistemleri üzerinde koşmaktadır. Uzaktan Yedekleme Altyapısı

Uzaktan Yedekleme Altyapısı


Uzaktan Yedekleme Altyapısı için Vembu StoreGrid yedekleme yazılımı ve Cloudberry Bulut Yedekleme yazılımlarını kullanmaktayız. Tüm bu yedekleme süreçlerinin tasarlama ve uygulama aşamalarında veri güvenliğini üst düzeyde tutmak için dosyalar ve klasörler şifrelenip gizli halde tutulmaktadır. Herhangi bir vakada yedekler dakikalar içerisinde geri yüklenebilir konumdadır. GM Bilişim tüm bu hizmetleri sağlarken son kullanıcı verileri üzerinde de aynı titiz çalişmaları yürütmektedir.İletişim Altyapısı

İletişim Altyapısı


Ofis içerisinde tüm kablolamalar CAT-6 Certified'dır. Cisco SPA504G ve Linksys SPA921 IP Telefonlar ile iletişim altyapımız en güvenli şeklide ethernet üzerinden sağlanmaktadır. SIP tabanlı protokoller sayesinde saha destek ekibine dahili hatlardan internet üzerinden ulaşılmaktadır. Tüm saha ekibinde tablet ve akıllı telefonlar mevcut olup iletişim hızlı ve kesintisiz sağlanmaktadır. 0 850 5005 0 55 Operasyon Destek Hattı sayesinde sözleşmeli müşterilerimiz anlık destek taleplerini hızlı bir şekilde ve sistemlerimizde kayıtlı olarak gerçekleştirebilmektedirler. GPS uygulamalarımız sayesinde size en yakın saha destek ekibini hızlı bir şekilde yönlendirebiliriz. GM Bilişim kullandığı ileri teknoloji ile iletişim altyapısınsda da fark yaratmaktadır. 3CX IP Santral ve Vegastream Gateway ler tüm iletişimimiz kesintisiz, güvenli olarak sağlanmaktadır.Güvenlik Altyapısı

Güvenlik Altyapısı


GM Bilişim’in en dikkat ettiği konulardan biri sesli, görüntülü iletişim güvenliği ve veri güvenliğidir. Bu kapsamda ofis içerisinde ve dışarısında fiziksel güvenlik en son nesil megapiksel IP Kameralar ile sağlanmaktadır bunula birlikte tüm nesil sesli iletişim sistemleri dijital bant kayıtları altına alınmaktadır. Veri güvenliği ilkeleri ve politikaları gereği yetkisiz, ilgisiz personelin klasör ve dosya hakları sınırlanmıştır. Güvenlik duvarları üzerinde IPS ve IDS kuralları uygulanmaktadır. Ayrıca özel şirket içindeki belirli alanlarda sinyal kesiciler çalışmakta olup yasa dışı dinlemelere ve gözetlemelere karşı önlemler alınmıştır. GM Bilişim sağladığı ve dış, fiziksel ve sanal güvenlik mekanizmaları ile yeni nesil bir bilgi işlem firmasıdır.Servis ve Destek Altyapısı

Servis ve Destek Altyapısı


Kendine özgü iş yapış süreci, ileri teknoloji yazılımları, uluslararası normlardaki BT Hizmet ve servis süreçlerinin takibi ile GM Bilişim sıradan bir bilgisayar destek firmasın dan ayrılmaktadır. GM Bilişim Destek Merkezi kendini kanıtlamış hizmet standartlarıyla operasyon, saha, servis birimlerinin koordine çalışması ile son kullanıcı tarafındaki destek talebini iyi analiz etmemizi ve doğru çözümü implemente etmemizi sağlamaktadır. Aylık 250'nin üzerinde destek talebini bu altyapımız sayesinde hızlı ve etkin bir şekilde yönetmekteyiz. GM Bilişim Destek Merkezi yapısı ITIL, ISO/IEC 27001, ISO 20000 standartlarına tam uyumlu olmasıyla Tükiye'de ve Dünya'da bir çok örnek süreç yönetimi olarak gösterilmektedir.Uzaktan Destek Altyapısı

Uzaktan Destek Altyapısı


Günümüzün Dünya'sında bilgisayar arızalarının ve sorunlarının hızlı, güvenli, kalıcı bir şekilde çözülmesi büyük önem taşımaktadır. GM Bilişim sahip olduğu benzersiz altyapı sayesinde destek sırasında kullandığı uzak masaüstü bağlantısını kayıt altına almaktadır. Ortalama bir uzak masaüstü bağlantısının yapılması bile 3-5 dakikayı alırken, GM Bilişim Yeni Nesil Uzaktan Destek modülü sayesinde bu bağlantı süresi 3 saniyedir. Uçtan uca çözüm gerçekleştiren GM Bilişim dakikalar içerisinde destek taleplerinizi karşılayabilme ve çözme kabiliyetine sahiptir. YNUD ile son kullanıcıları masaüstlerine güvenli bir şekilde bağlanılabilir, dosya transferleri yapılabilir, komut satırı işlemleri gerçekleştirilebilir ve bu destek süreci yetkili kişiler tarafından talep edilmesi halinde paylaşılabilir. YNUD sayesinde MacOSX, Linux, Android tabanlı işletim sistemlerine bağlanılabilir, mobil cihazlara destek verilebilir. Bu altyapının bir çok kez hızlı bağlantıları sayesinde kritik ve önemli vakaları bertaraf ettiği kanıtlanmıştır.Anti Virüs Güvenliği Altyapısı

Anti Virüs Güvenliği Altyapısı


1980'li yılların başından itibaren virüsler, truva atları, solucanlar, casus yazılımlar ve bilgisayarlarımıza bulaşan bir çok zararlı yazılımlar tespit edilmiştir. Bilgisayar sistemlerinin temelinde yazılım teknolojileri yattığından işletim sistemleri büyük önem taşımaktadır. GM Bilişim olarak; iç sistemlerimizin anti virüs güvenliğinden, son kullanıcılardaki zararlı objelere kadar tüm süreci ESET'in gelişmiş anti virüs yazılımları ile yönetiyoruz. Binlerce bilgisayardaki tehditlerden GM Bilişim Güvenlik Merkezimiz sayesinde dakikalar içerisinde haberdar olup hızlı bir şekilde önlem prosedürlerini uygulayabiliyoruz.